Шляхи формування сприятливого соціально-психологічного клімату в колективі класу

/Files/images/Психологічний клімат.jpg

1. Вивчення психологічного та емоційного мікроклімату в колективі, (діагностування);
2. Гнучке регулювання взаємин у колективі, усунення суперечностей між особистими стосунками в системі міжособистісних взаємин;
3. Удосконалення умов навчання і життя членів колективу(спільне оформлення класного кутка, інформаційних стендів;
4. Організація спільного проведення дозвілля);
5. Удосконалення стилю керівництва з урахуванням особливостей членів класу (колективу);
6. Керуватися справедливим універсальним вимогам до учнів класу;
7. Виявлення учнів, які впливають на негативний мікроклімат та окремо працювати педагогу разом з психологом з ними над розвитком: моральної спрямованості особистості; організаційної єдності; психологічної єдності (інтелектуальна, емоційна і вольова сфери); здатності до самоуправління рефлексії власних вчинків; групової готовності та міжгрупової єдності.
8. Розробити пам’ятки учням щодо ефективного спілкування з однолітками;
9. Організувати цикл тренінгових занять з розвитку комунікативних здібностей, психологічної культури учнів.
Соціально-психологічний клімат формується в колективі поступово, але, одержавши достатню визначеність і виразність, стає відносно самостійним фактором життя колективу і впливає на продуктивність навчання класу й окремих учнів, на самопочуття кожного члена колективу та ступінь прихильності його до колективу.
«Здоровий психологічний мікроклімат – основа успішного навчально-виховного процесу»

Адаптація першокласників - що робити?

/Files/images/вчитель.jpg

1. На уроках потрібно використовувати різноманітні форми уроку.

2. Вчителю необхідно використовувати ігрові моменти на уроках тому, що першокласники лише починають переходити від ігрової діяльності до навчальної діяльності.

3. Потрібно розмовляти трішки голосніше, ніж завжди, тому що слух у шестирічок ще не до кінця сформований, ще через це діти галасують.

4. На уроках потрібно робити невеличкі фізкультхвилинки, тому що дітям дуже важко сидіти спокійно цілий урок.

5. Любіть дітей і вони адаптуються до школи дуже швидко і гарно!

Підготовка до ЗНО

1. Не потрібно лякати учнів наближенням ЗНО./Files/images/0_9580c_7330d38_XL.jpeg

2. Використовуйте на уроках моменти ЗНО.

3. Влаштуйте для учнів гру "ЗНО", щоб вони побачили, що це не так страшно.

4. Нагадуйте учням, що потрібно готуватися, вчитися.

5. Станьте для учнів порадником в підготовці до ЗНО.