• Ви знаходитесь тут:

• Виховна робота

Виховна робота є важливим елементом педагогічного процесу. З 1995 року загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 129 Дзержинського району м. Харкова увійшла в систему безперервної освіти і виховання в галузі довкілля. Під керівництвом кандидата географічних наук доцента ХНУ ім. В.Н. Каразіна, Нємець Л.М. розроблена й реалізується Концепція безперервної освіти і виховання. З 2010 року школа працює над створенням моделі екошколи.

Безперервність екологічної освіти і виховання здійснюється через навчальний процес та позакласну роботу. Освітні завдання розв’язуються системою шкільних предметів, спецкурсів, факультативів, через заняття на екологічній стежині, літню географічну практику учнів, позакласна робота -через-дитячу екологічну організацію «ЕКО». Для цього необхідно озброїти школярів міцними знаннями базових наук, надати спеціальні знання, прищепити навички поведінки у природі, які відповідають сучасним вимогам освіти.

Члени дитячої екологічної організації «ЕКО» працюють над створенням та реалізацією різних проектів. Банк даних дитячої організації «ЕКО» налічує більше 40 проектів екологічної спрямованості.

Дитяча екологічна організація співпрацює з різними екологічними службами та організаціями: Обласним товариством охорони природи, Харківським відділенням Всеукраїнської організації «МАМА-86», Харківською міською громадською організацією "Енергія миру", екологічною групою „Печеніги”, Всеукраїнською екологічною лігою, Київським національним еколого-натуралістичним центром, обласною станцією юних туристів, відділом біології обласного палацу дитячої та юнацької творчості, Харківським зоопарком. Члени «ЕКО» постійно беруть участь в конференціях, семінарах, засіданнях круглих столів, дискусійних клубах, які проводять ці організації, обмінюються досвідом роботи з використання презентацій, електронних моніторингів, слайд-фільмів.