• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільний музей

В школі працюють музеї

"Українська світлиця"

та "Дзвони пам 'яті"

Музей "Українська світлиця"

/Files/images/! Музей Світлиця.jpg

Робота музею проводиться з метою залучення молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, в формування освіченої творчої особистості та сприянні відродженню і розбудові національної системи освіти як найваливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави.

Екскурсії до музею «Українська світлиця» учнів 5-11 класів:

1. «З історії української вишивки». Екскурсія до музею, ознайомлення учнів із різними видами вишивки на рушниках, сорочках, полотнах.2. «Тому роду немає переводу, в котрому браття милують згоду». Екскурсія-огляд із залученням демонстраційного матеріалу про родовідні дерева, історію української родини, сімейні традиції, звичаї, обряди.

3. «Подорожуємо сторінками «Енеїди»: український національний одяг, посуд, справи». Ознайомлення з різними видами оздоблень та прикрас у національному одязі: дукачі, кольорові стрічки, українські вінки. Посуд на Україні – глечики, горщики, миски, полумиски. Українські національні страви.

4. З історії української літератури – «Кайдашева сім’я». Національний одяг – фартух, вишита сорочка з китицями, постоли, сап’янці, запаска. Екскурсія до музею та ознайомлення з різними деталями українського національного вбрання.

5. Екскурсія для учнів групи подовженого дня «Українська піч» (ознайомлювальна бесіда про роль печі у хаті будь-якого українця, бесіда про те, як розмальовували піч, чому зображували півня на печі, які страви готували у печі, як випікали хліб).


Музей "Дзвони пам 'яті"

/Files/images/! Музей Дзвони.jpg

Робота музею проводиться з метою залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування всебічно освіченої особистості, виховання патріотів українського народу, любові до України, поваги до національних цінностей.

За профілем музей – військово-історичний.

Музей співпрацює з Радою ветеранів та нащадків «Спілка – 57», «Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Шевченківського району міста Харкова», іншими навчальними закладами, державними та громадськими організаціями, науковими установами.

Кiлькiсть переглядiв: 1006