• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Учнівське самоврядування

ВАС ВІТАЄ ДИТЯЧА ЕКОЛОГІЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЕКО"

ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
І-ІІІ СТУПЕНІВ №129 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

/Files/images/Рисунок3.jpg

/Files/images/photo_2021-04-01_13-25-00 - копия.jpg

Всім доброго дня! Я - Нестеренко Єва, 17 президент організації «ЕКО».

Сьогодні я розкажу про роботу нащої організації. Зробити це я вирішила у формі меседжів.

Чому саме меседжі? Тому, що це сучасно, лаконічно, мотиваційно.

У чому ж секрет успіху нашої організації? Мабуть, у командній роботі, а ще у збереженні традицій «ЕКО».

Меседж 1. «ЕКО-шлях до успіху».

- Нашій організації 26 років.

- Вже два покоління екологів пройшло через роботу «ЕКО».

- Саме у нас є зала організації «ЕКО», з її історією та галереєю усіх 17 президентів.

- Щорічно ми реалізуємо більше сорока проєктів на різних рівнях!

Ми йдемо до своєї мети, досягаємо кращих результатів командою ініціативних, креативних, енергійних однодумців. Ми прагнемо зберегти традиції нашої організації та її членів, екологів 90-х, та передати цей досвід майбутнім «ековцям».

/Files/images/- 01 ЕКО.jpg

Меседж 2. «Екологія: крок у майбутнє»

Наша організація - єдина шкільна організація в Україні, яку занесено до Всеукраїнського каталогу «Екологічних незалежних громадських організацій».

Наші власні екологічні проєкти з енергоефективності: «Полювання за кіловатами», «Батарейко, здавайся», «Подорож Енергоші» стали переможцями Марафону унікальних справ та міського конкурсу «Харків очима небайдужих дітей».

У 2020 році ми долучилися до проєкту Федерального міністерства економічного співробітництва, та розвитку Німеччини «Реформи у сфері енергоефктивності в Україні», взяли участь у «Енергоінноваційному ХАБі» та увійшли до складу Бекетівської Університетської команди «Енергетик-норм».

/Files/images/- 02 ЕКО.jpg

Меседж 3. «Я - Харків'янин, громадянин патріот»!

Так, ми патріоти своєї школи, міста, держави. У школі діє волонтерський загін, який опікується ветеранами Другої Світової війни, воїнами ООС(АТО). Загін співпрацює з волонтерською організацією «Сестра Милосердя».

У рік 75-ої річниці Перемоги у Другій Світовій війні, саме наша організація дала старт районній Естафеті пам'яті.

Сьогодні наш проєкт «Свічка пам'яті» набуває нового змісту через акції, які впроваджуються в школі, районі, місті. А ще ми допомагаємо дітям школи-інтернату «Казка», селища міського типу Сновськ Чернігівської області, бо вже три роки співпрацюємо з Міжнародною благодійною організацією Допомоги дітям-сиротам.

Наш проєкт «Дитячі меседжі добра» став переможцем міського конкурсу «Харків - очима небайдужих дітей».

/Files/images/- 03 ЕКО.jpg

Меседж 4. «ЕКО – територія порозуміння».

Це креативний простір для учнів, які навчаються практик лідерства, демократії, толерантності. Наш проєкт «Територія примирення», за результатами участі у Всеукраїнському конкурсі найкращих практик молодіжної роботи -2019, увійшов у топ 10, став переможцем Марафону унікальних справ. Його підтримали наші соціальні партнери. Ми будуємо школу дружню до дітей.

/Files/images/- 04 ЕКО.jpg

Меседж 5. «Навчаємося самі - навчаємо інших».

Ми прагнемо бути сучасними та успішними. І навчаємося цьому у школах розвитку для лідерів учнівського самоврядування: «Мер міста», «Шкільний омбудсмен», «Дебатний клуб», Каразинській медіа-школі, у Літній школі публічного адміністрування та управління проєктами при ХНЕУ ім. Кузнеця.

Результат - наші перемоги у батлах «Мер міста» та бекетівських рингах «Бекетовурбанфест» та перемога проєкту «Розкрутимо добру справу разом» в онлайн-режимі серед студентських проєктів.

/Files/images/- 05 ЕКО.png

Ми знаходимося у постійному пошуку. Так у чому ж секрет нашого успіху? У тому, що немає ніяких секретів. Ми відкриті для нових ідей і, зберігаючи традиції, прагнемо бути сучасними.

/Files/images/- 06 ЕКО.jpg

Діяльність екологічної суспільної організаціїї школярів та учнівської молоді "ЕКО"
як вектор соціалізації учнів

/Files/images/- 001 діял.jpg

Учнівське самоврядування є важливою складовою системи виховної роботи закладу.У школі діє цілісна модель розвитку учнівського самоврядування. Основою її є 10 класних організацій середньої та старшої школи та 7 класних організацій початкової школи. Керує роботою організації Рада «ЕКО» на чолі з президентом, в класних організаціях 5-11 класів створені «Ради однодумців», в 1-4 класах – «Ради друзів природи». За Уставом, вищим органом організації є конференція.

Екологічна суспільна організація школярів та учнівської молоді «ЕКО».діє протягом 26 років. Президент організації – Нестеренко Є., учениця 8 класу, яка є членом координаційної ради Асоціації «Лідер ХХІ».

Лідерами учнівського самоврядування школи було ініційовано та впроваджується проєкт«Територія примирення», який підтримали організації учнівського самоврядування шкіл району: №№ 6, 147,148,176. Проєкт впроваджується за підтримки Шевченківського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області та Управління патрульної поліції ГУ НП в Харківській області. Улітку 2019 року проєкт був представлений на Всеукраїнський конкурс найкращих практик молодіжної роботи – 2019, за результатами якого увійшов до друкованого та електронного видання каталогу кращих практик молодіжної роботи.

До 30 річниці Конвенції ООН про права дитини учнями 6-А класу було створено відеоролик «НЕ стань жертвою насилля», який був відзначений в районі як один з кращих.

До 75 річниці Перемоги над нацизмомлідерами учнівського самоврядування школи продовжувалося впровадження довгострокового проєкту «Свічка пам’яті». Був даний старт «Естафеті пам’яті», започаткована акція «Друга світова війна в сімейному альбомі». Музей «Дзвони пам’яті» поповнився новими експонатами та стендом, присвяченими старту «Естафети пам’яті». Протягом навчального року, лідери учнівського самоврядування продовжували участь у Всеукраїнському проєкті «Школа миру».

У школі діє волонтерський загін,який активно співпрацював з радою ветеранів та нащадків воїнів 57 Армії «Спілка – 57» та благодійною суспільною організацією «Сестра милосердя» при Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.

Для поранених бійців, які перебувають у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону, разом з благодійною суспільною організацією «Сестра милосердя», члени ДЮГО в межах акцій «Від теплої руки дитини – захиснику моєї України!», «Творимо добро своїми руками», «Моя «валентинка» – солдату серця частинка», «У день святого Миколая щиро воїнів вітаємо» передали бійцям обереги, вітальні листівки, іграшки, побутову хімію, засоби особистої гігієни, солодкі подарунки. Учні 4-Б класу ініціювали проведення в школі проєкту «Дитячі меседжі добра». Діти намалювали малюнки та написали мотиваційні меседжі. Були виготовлені мотиваційні картки для поранених бійців Військово-медичного клінічного центру Північного регіону. Також для бійців були записані відео звернення та розміщені на сайті школи. У міському конкурсі проєктів «Харків очима небайдужих дітей» проєкт посів І місце.

Екс-президент організації «ЕКО» Несвітайло А. є волонтером міжнародної благодійної організації допомоги дітям-сиротам. За її ініціативою, в межах акції «Діти-дітям» члени «ЕКО» протягом року збирали іграшки, книжки та канцтовари для дітей школи-інтернату «Казка» смт Сновськ Чернігівської області. За багаторічну безкорисливу працю з вихованцями інтернату Несвітайло А. отримала Подяку адміністрації школи-інтернату.

Члени ради музею «Українська світлиця» продовжили впровадження проєкту «З бабусиної скрині» та «Вироби Будянського фаянсового заводу». Провели майстер-клас з розпису тарілок «Розпис посуду Будянського заводу в моїх уявах», виготовили вітальні листівки з елементами Будянського фаянсового заводу та привітали ними поранених бійців, які знаходяться на лікуванні у Військово – медичному клінічному центрі Північного регіону. Відвідали музей Будянського заводу в селищі Буди та поповнили шкільний музей новими експонатами.

Учні школи систематично навчаються у школах для лідерів на рівні навчального закладу, району, міста. Так члени «ЕКО» навчаються у школах розвитку ХМОУС: «Освітня платформа «Шкільний омбудсмен», «Мер міста». У квітні 2020 року Нестеренко Е. стала учасником Бекетівського рингу «Бекетов Урбан – Фест», де представила проєкт «Розкрутимо добру справу разом» та стала переможцем за результатами онлайн голосування. Члени «ЕКО» беруть учать в учнівських конференціях, форумах, зльотах, районній педагогічній конференції.

ДЮГО «ЕКО» співпрацює з міською громадською організацією «Енергія миру». В межах співпраці учнями школи реалізовувався проєкт «Енергозбереження та енергоефективнівсть – раціональне використання енергоресурсів у школі від до дорослих, від сім’ї до суспільства», під час якого були проведені хвилинки інформування «Правила утилізації енергозберігаючих ламп». 15 учнів школи стали учасниками Енерго-Фестивалю-2020, де представили творчі роботи з проблем енергозбереження та енергоефективновсті.

За ініціативи організації учнівського самоврядування «ЕКО» та євроклубу «Квітка Європи» були проведені заходи спрямовані на поширення серед учнівської молоді відомостей про країни та народи Європейського Союзу та їхню культуру, історію, взаємовідносини; роз’яснення важливості європейської інтеграції України для її соціально-економічного та культурного розвитку; сприяння створенню в молодіжному середовищі атмосфери поваги до європейських цінностей демократії та толерантності; виховання у учнів здібностей до відкритого висловлювання своїх думок та діалогу. Активну участь учні школи взяли у святкуванні Дня Європи в Україні онлайн. Учні долучилися до проєкту «День Європи в Україні» та взяли участь у онлайн вікторині «Що ти знаєш про Англію», конкурсі колажів «Україна – це Європа» та «Європейські мрії», конкурсі малюнків «Символи країн Євросоюзу». До Дня захисту дітей впроваджувався спецпроєкт «Харків – дітям», під час якого учні створювали колажі та висвітлювали їх на сайті школи.

Екологічна суспільна організаціяшколярів та учнівської молоді «ЕКО» продовжує очолювати в районі«Екологічний центр». В школі впроваджуються традиційні сезонні проєкти: «Чиста Україна – чиста Земля», «Батарейко, здавайся. Правила утилізації», «Осінь без диму», «Зелене підвіконня», «З мого чистого будинку, вулиці, району, міста починається чиста Україна», , «Збережемо дерево», «Допоможи птахам взимку», «Збережемо ялинки в Новій рік», «Первоцвіт», «Чисте джерело», «Хатинка для пернатого друга», «AQUA. Крок в майбутнє», «Полювання за кіловатами», «Екосортировка відходів – запорука чистого довкілля та збереження природних ресурсів міста Харкова».

За результатами моніторингу стану розвитку учнівського самоврядування в закладі освіти маємо тенденцію зростання: 2016/2017 н.р. – 0,950, 2017/2018 н.р. – 0,960 , 2018/2019н.р. – 0,963; 2019/2020 н.р. – 0, 977

Досвід роботи організації учнівського самоврядування «ЕКО» відзначено грамотами Департаменту освіти Харківської міської ради «За ефективну діяльність у складі Харківської міської організації учнівського самоврядування», дипломом Департаменту освіти Харківської міської ради за сприяння діяльності Харківської міської організації учнівського самоврядування та реалізацію проєкту «#Право – на», грамотами Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради за сприяння розвитку учнівського самоврядування та ефективну діяльність у складі Асоціації дитячо-юнацьких громадських організацій Шевченківського району «Лідер-ХХІ.

Інформація з питань діяльності органів учнівського самоврядування висвітлюється та постійно оновлюється на сайті ХЗОШ №129 http://school129.edu.kh.ua/uchnivske_samovryaduvannya

Кiлькiсть переглядiв: 1237