Поради практичного психолога

Адаптація першокласників/Files/images/12fc21904a6ee29afcc12a5c52eef15f_big_thumb.jpg

Ваша дитина почала новий етап у житті. Не лише дитина повинна прилаштовуватись до нової ролі, але й вся сім'я. Тому вся сім'я повинна бути налаштована позитивно, повинні підтримувати дитину і в позитипних ситуаціях, і в негативних.
1. Батьки разом з дитиною повинні скласти розпорядок дня - це допоможе навчити дитину бути організованим.
2. Допомагайте дитині робити домашне завдання.
3. Розповідайте дитині кожен день щось цікаве.
4. Спілкуйтесь з дитиною, знайдіть кожен день для того, щоб поспілкуватися всією родиною і розповісти, що у кожного було гарного за день, а що було поганого. Якщо було щось погане, то на власному прикладі покажіть дитині, що із поганої ситуації можна винести урок на майбутнє.
5. Підтримуйте дитину.
6. Станьте для дитини не дорослим, а найкращим другом.

Батькам п'ятикласників/Files/images/Семья.jpg

1. Надихайте дитину на розповідь про її шкільні справи
Знайдіть час на спілкування з дитиною, докладніше розпитайте дитину про те, що вона робила в школі, з ким спілкується. Будьте уважними та життєрадісними. Станьте для дитини другом.
2. Регулярно розмовляйте з учителями Вашої дитини про її успішність, поведінку та взаємостосунки з іньшими дітьми
3. Не пов'язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань та заохочень
4. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі
Встановіть разом із дитиною спеціальний час коли слід виконувати домашні завдання, отримані в школі, і слідкуйте за виконанням цих установок. Це допоможе Вам сформувати хороші звички до навчання.
5. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі
Дізнайтесь, що цікавить дитину та знайдіть спільний спосіб використання виінь дитини в школі.

Поради соціального педагога

Поради для батьків на кожен день

Діти вчаться з того, що бачать у своєму оточенні. Якщо дитина бачить ворожість – вона вчиться битись. Якщо з дитини глузують — вона буде нерішучою.

Спілкування протягом дня

Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.

Правила покарання

Покарання не повинне шкодити здоров’ю — ані фізичному, ані психічному. Більше того, покарання має бути корисним.
Якщо є сумніви щодо покарання, не карайте. Навіть якщо ви зрозуміли, що занадто м’які, довірливі і нерішучі.

Поради батькам:

«Як допомогти дитині бути успішною»/Files/images/Успышнысть.gif

У підлітковому віці образи «Я» складаються воєдино. Відбувається друге народження особистості. Якою буде ваша дитина – залежить від ваших взаємин. Знання про складність і закономірність підліткового віку допоможуть вам уникнути деяких помилок і зберегти з дітьми хороші відносини.

Отже, як допомогти дитині прийняти себе:

1. Любіть і приймайте свою дитину такою, як вона є. Обговорюйте лише ті чи інші дії, але не саму дитину.
2. Замініть вирази: «Ти став (ла) грубим, нестерпним», «Ти ростеш незграбою» виразами «Мені боляче від твоїх грубих слів», «Мені буде приємно (хочеться), якщо ти мені допоможеш», або просто звернетесь за конкретною допомогою за дитиною.
3. Частіше говоріть своїй дитині про свою любов до неї, хваліть її. «Хваліть сьогодні, а лайте завтра» – говорить народна мудрість. Скористайтеся!
4. Допоможіть підлітку зрозуміти себе, знайти свої сильні сторони. «Помиріть» його зі його слабостями. Пошукайте разом з дитиною у слабкості сильну сторону. Це допоможе їй змінити себе. Наприклад, його нерішучість можна представити в очах підлітка як обережність. А це – хороша якість.
5. Навчіть дитину спокійно, крок за кроком вирішувати її проблеми. Покажіть, як можна розбивати шлях до мети на етапи, які поступово долаються. Успішне завершення окремого етапу дозволяє підлітку бачити реальний результат своїх дій і повірити у власні сили.
6. Спокійно відносьтесь до зміни захоплень підлітка. Просто іноді обговорюйте, чому якась справа спочатку захопила, а потім перестала цікавити.
7. Слідкуйте за своїми висловлюваннями та емоційними оцінками дій дитини.