Як зосередитися на головному під час дистанційного навчання:

  1. Перед початком заняття захистіться від усього, що вас відволікатиме. Передусім – мобільний телефон, навіть якщо він на вібродзвінку, навіть якщо ви плануєте тільки відповідати на СМС. Телефон треба прибрати чимдалі й діставати тільки під час перерв, про які пізніше.
  2. Фізіологічні потреби теж не мають відволікати. Під час заняття вам, звичайно, захочеться пити – адже інтенсивна розумова діяльність викликає спрагу. Заздалегідь потурбуйтеся про запас свого улюбленого напою або ще краще – води.
  3. Під час перерви краще за все походити, порухатися, можна зарядитися позитивними емоціями від спілкування з друзями (ось тут і виручить телефон), подивитися коротке відео, перекусити.
  4. До речі, про мету. Дайте відповідь собі на ті запитання, які вас турбують і відволікають від занять.Ось вони, стукаються у ваш мозок: “Як я складу іспит? Подзвонить чи не подзвонить? Вступлю чи не вступлю? Яка в мене буде професія? Скільки я зможу заробляти? Як стати краще за всіх?».На ці запитання необхідно відповісти, інакше мозок буде весь час до них повертатися. Можете навіть виписати їх на папір або обмежитися усними відповідями, головне – щоб вони були логічними, а не емоційними.
  5. Позбавтеся будь-якого внутрішнього негативу, пов’язаного з навчанням.
  6. Буває, що усі умови дотримані, уся родина ходить навшпиньки, улюблена ручка на столі, зошити і книжки розкладені навкруги. А ось посидючості бракує. Хочеться бігати й стрибати, але час іде, іспит усе ближче. Що ж робити? По-перше, усвідомити, що ви належите до кінестетичного типуі потреба в русі – така ж важлива для вас, як їжа і сон, тільки треба правильно використати її в навчанні. Спробуйте такі прийоми:– Коли читаєте матеріал – підкреслюйте, конспектуйте, робіть таблиці. Поєднання руху з розумовою діяльністю допоможе запам’ятати матеріал, краще його систематизувати.

Методи боротьби з панікою:

1. Використовуйте седативні дихальні техніки, наприклад, "3-7-8": 3 секунди на вдих, 7 - на затримання повітря і 8 секунд на видих

2. Ляжте і покладіть руки на живіт, робіть глибокі вдихи і короткі видихи, контролюйте дихання

3. Використовуйте квадратне дихання (знайдіть у приміщенні що-небудь квадратне або уявіть його), зафіксуйте погляд на одному з кутів і зробіть глибокий вдих, затримайте дихання на 5 секунд і переводьте погляд на інший кут, видихаючи, так рухайтеся квадратом; повторіть кілька разів, це дасть змогу вирівняти дихання й оволодіти тривогою, якщо ви відчуваєте, що вона посилюється

4. "Заземліться"; станьте або сядьте на підлогу, відчуйте, як ви торкаєтесь поверхні, відчуйте вагу власного тіла і повільно дихайте

5. Поверніться до відчуття тіла; відчуйте, на чому і як ви сидите, відчуваючи свої стопи, концентруйтеся на якомусь звуці, на запаху; якщо ви за кермом, то концентруйтеся на тому, що тримають ваші руки

6. Робіть самомасаж; торкайтеся тіла, проплескайте долонями ноги, масажуйте вуха, ніс, долоні; пожвавлюйте тіло, яке затекло

7. Напружтеся; займіть незручну для себе позу і спробуйте максимально напружити всі м'язи тіла, залишайтеся в такій позі якомога довше

8. Дайте вихід емоціям; плачте, співайте

9. Використовуйте різкі запахи - спирт, цитрусові тощо.

10. Вмийтеся холодною водою

11. Спрямуйте паніку в безпечні дії; якщо вам хочеться бігти - біжіть на місці, якщо вам хочеться забитися в кут - забийтеся в кут

/Files/images/psiholog/image.png

ЩОБ МРІЇ ЗБУВАЛИСЯ

/Files/images/Мрії психолог.jpg

Тримай фокус на мрії! Нема сенсу турбуватись про втрачені можливості. Є «сьогодні і зараз» для того, щоб сконцентрувати свою енергію на тому, що ти дійсно хочеш. Пропоную сім кроків для легкої реалізації мрій, цілей, планів.

Навичка 1. Проблеми – у задачі

Живи з азартом та вчись перетворювати любі життєві проблеми у задачі. Замість незчисленних скарг задай собі питання: «Як я хочу і можу вирішити цю задачу? Які можливості відкриваються переді мною?»

Навичка 2. Невдачі – у досвід

Невдачі та невезіння сприймай як життєвий досвід! Всесвіт завжди надсилає нам випробування, котрі ми здатні здолати. Замість питання: «Чому зі мною трапилась така ситуація?», задай собі питання: «Для чого мені це, чому мене може навчити така ситуація?».

Навичка 3. Реальність – у гру

Перетворюй реальність у гру з багатьма можливостями. Якщо ти хочеш бути КИМОСЬ, то варто починати вести себе так, наче ти вже є НИМ. Навіть, якщо у тебе поки, що немає потрібних ресурсів для здійснення планів, починай діяти виходячи з того, що маєш. Найкращий день для початку – сьогодні! У життєвих ситуаціях концентруйся на своїх перевагах та позитивних моментах! Заміни вислів «я не можу» на «маючи відповідні ресурси, я роблю так…». Потім дайте собі щиру відповідь на питання: «Які ресурси у мене вже є, а які я можу отримати? Що я можу для цього зробити?»

Навичка 4. Роздуми – у дії

Думати потрібно приймаючи рішення, а маючи ціль починай діяти! У японців є такий вислів: «Подумав – май рішення, маєш рішення – не думай!» Зайві роздуми народжують сумніви і забирають сили.

Навичка 5. Страх – в енергію

Втілення твоїх самих сміливих бажань знаходиться за дверима із надписом «СТРАХ». Почни діяти і страхи зникнуть, ти відчуєш прилив сил та енергії.

Навичка 6. Треба – у хочу

Роби тільки те, що ти дійсно хочеш. Живи у стилі «Я хочу, я можу!», а не «Я повинен!». Потрібно працювати над своєю самооцінкою, вчитися відчувати свої істинні бажання та шукати можливості для їх втілення.

Навичка 7. Песимізм – в оптимізм

У оптимістів збуваються мрії, у песимістів – їх кошмари. Вчися бачити радість у дрібницях, помічай гарне у собі, у інших, у світі. Це особлива мудрість, котру мають щасливі люди. Не чекайте особливих подій та обставин, щоб радіти життю. Ставте перед собою питання: «Що гарного, позитивного я бачу у цій ситуації, у цій людині, у собі? За що я відчуваю вдячність?» Дисциплінуй свою уяву, навчись відрізняти мрії від цілей, приймай рішення і дій!

Як правильно готувати домашні завдання/Files/images/готовим уроки.jpg

1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання.

2. Став запитання, якщо чогось не зрозумів або з чимось не згодний.

3. Точно і якомога детальніше записуй все що задано.

4. Якщо в тебе є комп'ютер, навчися з його допомогою знаходити потрібну інформацію, робити потрібні розрахунки за допомогою електронних таблиць тощо.

5. У разі необхідності звертайся за допомогою до дорослих або до однокласників.

6. Приступаючи до виконання уроків, розкрий щоденник, подивися, чи всі завдання записані.

7. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і прикинь, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання.

8. Прибери зі столу все зайве - те, що може відволікати. Приготуй те, що потрібно для виконання першого завдання (підручник, зошити, карти, олівці, словники, довідники тощо).

9. Між уроками роби перерви по 5 хвилин.

/Files/images/Готовим уроки 2.jpg10. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам'ятати.

11. Перш ніж виконувати письмові завдання, зрозумій і вивчи правила, на які воно спрямоване.

12. При читанні параграфа підручника задавай собі питання: про що або про кого йдеться у цьому тексті, що про це йдеться.

13. Шукай зв'язок кожного нового поняття, явища, про яке ти дізнаєшся, з тим, що ти вже знаєш. Співвіднось нове з уже відомим. Стеж за тим, щоб це були не випадкові, зовнішні зв'язки, а головні зв'язки, зв'язки за змістом.

14. Якщо матеріал, який треба вивчити, дуже великий або складний, розбий його на окремі частини і займайся кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів.

15. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує великої кількості часу. Готуйся до них заздалегідь, протягом декількох днів, рівномірно розподіляючи навантаження.

16. Спробуй використовувати при підготовці усних завдань метод «5 П», розроблений американськими психологами.

17. Складай план усної відповіді.

18. Перевіряй себе.

Метод "5 П"

1 П - Переглянь текст (побіжно)
2 П - Придумай до нього питання
3 П - Пометь олівцем найважливіші місця
4 П - Перекажи текст
5 П - Переглянь текст повторно

Упішне ЗНО/Files/images/zno1.jpg

Для того, щоб успішно здати ЗНО потрібно добре підготуватися:

1. Спати потрібно 8 годин на добу.

2. Слід пам'ятати, що всі люди поділяються на "сов" та "жайворонків".

3. Також знати, що найкраще запам'ятовується початок та кінець тексту, тому під час повторення матеріалу потрібно особливу увагу приділити середині тексту.

4. Повторювати треба вдумливо, а не механічно.

5. Потрібно писати шпаргалки, але не для того, щоб їх потім використати, а для того, щоб працювала і зорова, і слухова пам'ять.

6. Інформацію потрібно з чимось асоціювати, так вона краще запам'ятається.

Бажаю успіхів!

Кiлькiсть переглядiв: 512