/Files/images/08438179.gif

Позакласні заняття

У 2009 році в школі поновлена Концепція безперервної освіти і виховання в галузі довкілля, в основу якої покладені ідеї гуманізму, природосообразності. Впровадження Концепції здійснюється через навчальний процес і позакласну роботу на всіх рівнях: дошкільній, шкільній, вузівській, поствузівській, масовій. У навчальному процесі – через шкільні уроки, спецкурси та факультативи, роботу ШНТ, навчальну екологічну стежину, літню практику учнів; у позакласній роботі – через дитячу організацію "ЕКО", гуртки, співпрацю з екологічними службами. Використовується методика проектування.

Дитяча організація "ЕКО"

З 1989 року школа проводить роботу з питань екологічної освіти і виховання учнів./Files/images/Рисунок3.jpg

У 1994 році в школі за ініціативою учнів школи та студентів геолого-географічного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна створено екологічну громадську організацію школярів та учнівської молоді "ЕКО" на чолі з президентом і радою "ЕКО". Дитяча організація охопила учнів з 1 по 11 класи.

/Files/images/Рисунок5.jpg

Серед основних завдань організації - об'єднання юних захисників природи для збереження життя на Землі; виконання учнями суспільно-корисних справ, участь в екологічних акціях, походах, експедиціях, дослідженнях; виховання екологічної культури особистості.

Організація входить до складу Асоціації шкільних громадських дитячо-юнацьких організацій Дзержинського району м. Харкова "Лідер - ХХІ".

Екологічна агітбригада "Добрі господарі Землі"

У 1998 ро/Files/images/121.jpgці з метою активізації екологічного руху, пошуку нових форм пропаганди екологічних знань у школі було організовано агітбригаду "Добрі господарі Землі".

За 11 років свого існуванняколективом було продемонстровано 25 театралізованих вистави на різні екологічні теми, серед них "Весняні пригоди проліска", "Світ, який створили ми", "Прокинься й прибери свою планету", "Клітка", "Землю врятує любов" та ін.

Агітбригада брала участь та посідала призові місця в конкурсах різних рівнів.

Так, беручи участь у Всеукраїнському конкурсі екологічних агітбригад, посіла ІІІ місце в 2003 році, у 2005 році стала володарем Гран-прі, а в 2008 році - посіла І місце.

/Files/images/Рисунок1.jpgВідкрили серця - добра в них замало.
Природа - ув’язнена. В клітку попала!
Прислухалися, а Земля застогнала.
Природа - ув’язнена. В клітку попала!
Розплющили очі. Жахливо так стало!
Природа - ув’язнена. В клітку попала!

Хай толерантність запанує на планеті добротою,
Настане, врешті-решт, епоха миру, злагоди, любові і покою.
Майбутнє дому спільного в руках прийдешніх поколінь.
Полинь же, голос милосердя, світ добра, полинь.

Агітбригаду "Добрі господарі Землі" занесено до Почесної книги "Золотий фонд Дзержинського району" м. Харкова.

У школі проводяться персональні виставки творчих робіт дітей, які відвідують різноманітні гуртки: ткацтва, живопису, писанкарства.

Неодноразово виставлялися роботи лауреатів міських та обласних конкурсів прикладного мистецтва Талашко Валерії і Худякової Анастасіі.