/Files/images/doc24.gif

У 1936 році на вулиці Клочківській, по якій неквапливо, подзвонюючи, рухався по одноколійці трамвай Анєчка (А), як ласкаво його називали люди в народі, почалося будівництво школи. Зводили її за типовим проектом – триповерховою.
Під час війни в ній був шпиталь.

Працювати по-справжньому середня школа № 129 почала у 1948 році. Будівля була дуже зруйнована. Ремонтні роботи велися паралельно з навчальним процесом. Директором на той час був Андрій Федорович Маринчак. Учасник війни, нагороджений Орденом Слави, Орденом Великої Вітчизняної війни, школярам того часу він запам’ятався людиною вимогливою, більш суворою, ніж м’якою.

У 1956 році за ініціативою директора було вирішено посадити біля школи сад. Саджанців закупили багато: кожен клас висаджував один ряд фруктових дерев. Протягом тижня роботу було завершено. Поміж деревами розбили грядки, на яких вирощували овочі для школи.

У школі працювали такі гуртки: художньої самодіяльності, футбольний, хоровий, куток військової справи. Був навіть свій театр. Дуже часто у школі проводилися літературні вечори. Костюми та декорації учні виготовляли самі з пап’є-маше, розмальовуючи їх фарбами із тертої крейди та кольорових чорнил. А на випускному вечорі було традиційно ставити уривки із класичних творів.

Усю цю роботу організовували вчителі – люди ініціативні, активні, творчі, закохані в свою справу. Серед них – ветерани вчительської праці: Котляревська Р.П. Дубова Б.Л., Вольфсон Р.А. Абрамов І,І., Шкурко Т.К., Розенштейн С.М., Приходьмо С.А., Гладкова Н.А., Булигіна Н.С., Голіцина М.Є., Стрілова В.Т., Литвинчук Л.Р., Сенько Л.Г., Котларський А.Л., Дукельський М.С, Мартишок С.Р.

Випускники з любов’ю згадують про свою школу і щорічно збираються на традиційні вечори зустрічей. А зараз у нашій школі навчаються онуки перших учнів, які продовжують вписувати нові сторінки в історію школи.

Кiлькiсть переглядiв: 1143