Обговорення навчальних програм для початкової школи

2016-07-19

12 липня завершився другий етап обговорення навчальних програм для учнів початкової школи.

Цього разу на відкритій платформі ЕдЕра обговорювали розвантажені і оновлені програми, зміни в які було внесено за результатами відкритого обговорення чинних програм.

Найбільшу кількість дописувачів привернула увагу програма з української мови. Так, цю програму обговорювали 492 користувача.

У МОН зазначають, що яскравим прикладом обговорення є програма з української мови. Учасники дискусії залишились задоволені, що з програми забрані зайва теорія, як от побудова складних і непотрібних схем, натомість додано більше можливостей для розвитку мовлення дітей. Водночас, в рамках другого етапу виникла слушна пропозиція - перенести аудіювання з української мови до літературного читання, адже в рамках читання є більше можливостей працювати з цікавими текстами. Ця ідея викликала схвальні відгуки не лише з боку батьківської спільноти, а й зі сторони вчителів та експертів.

Детальні результати обговорення, порівняльні таблиці змін та таблиці врахування коментарів в рамках другого етапу будуть підготовлені та викладені у вільний доступ.

У Міністерстві освіти і науки також повідомили, що наприкінці липня - на початку серпня має відбутися засідання Колегії МОН, на якому схвалять розвантажені програми для початкової школи.

«Таким чином вже з першого вересня діти почнуть навчатися за оновленими програмами», - зазначили в МОН.

Після схвалення оновлених програм Колегією МОН, Міносвіти будуть також підготовлені нові орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів та методичні рекомендації до оновлених програм. А на відкритій платформі ЕдЕра будуть викладені додаткові навчальні матеріали, щоб полегшити вчителям викладання за оновленими програмами.

З сайту Освіта.ua