• Державна підсумкова атестація

Нормативно-правова база

Закон України «Про загальну середню освіту»

Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції"

Наказ МОН від 07.12.2018 № 1369 "Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації"

Порядком проведення державної підсумкової атестації визначено, що Міністерством освіти і науки України щороку встановлюються перелік навчальних предметів, з яких проводиться атестація, а також форма її проведення, тому у вересні 2022 року МОН було видано відповідний наказ від 12.09.2022 № 808 «Деякі питання проведення у 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту» , яким було встановлено, що учні 4-х та 9-х класів складають ДПА письмово у закладі освіти, а для випускників 11(12)-х класів ДПА проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Також цим наказом затверджені переліки предметів, з яких проводитиметься ДПА.
З метою збереження життя і здоров’я учнів в умовах воєнного стану учнів, які завершують здобуття початкової та базової середньої освіти, було звільнено від проходження ДПА згідно з відповідним наказом МОН України від 11.01.2023 № 19 (набув чинності 13.02.2023).
Учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, звільнили від ДПА відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року» (набув чинності 15.03.2023).